DLACZEGO MY?

Jesteśmy od trzech pokoleń firmą rodzinną, wyspecjalizowaną w produkcji i montażu schodów drewnianych z elementami metalu, czy szkła, która swoją działalność rozpoczęła w 1992 roku.

Wyróżnia nas wiedza, doświadczenie oraz innowacyjne technologie, umożliwiające realizację najbardziej ambitnych projektów, w tym schodów półkowych (wspornikowych), dywanowych, czy giętych.

Aktywnie uczestnicząc w procesie budowlany wykonujemy profesjonalny pomiar oraz służymy Inwestorowi bezpłatnym doradztwem. Od początku istnienia naszej firmy wykonaliśmy kilka tysięcy kompletów schodów drewnianych oraz podłóg, dlatego warto zaufać naszemu doświadczeniu.

Wykonując każde zlecenie staramy się stworzyć produkt który nie tylko pozwoli nam na bezpieczne pokonywanie różnicy wysokości ale będzie stanowił piękny mebel i będzie ozdobą całego wnętrza. Zawsze staramy się by nie tylko wpisywały się w otoczenie i dopełniały je, ale wręcz przekształcały wnętrze według życzeń i pragnień naszych klientów. Praca z drewnem jest naszą pasją oraz dużym wyzwaniem, wymaga wyjątkowego podejścia.

O FIRMIE

Nasza firma oferuje innowacyjne stelaże stalowe z unikatowym systemem podwójnego mocowania stelażu do ściany (szpilki stalowe oraz beton), podczas gdy konkurencja często ogranicza się jedynie do przyspawania ramienia stelażu stopnia.

Standardowa grubość gotowego stopnia (w tym grubość stelażu i okładziny drewnianej) wynosi około 10 cm.

Optymalnie sezonujemy, suszymy i selekcjonujemy drewno na schody, co sprawia, że zachowuje się ono stabilnie w wyrobie. Używamy w pełni wodo-odpornych klejów klasy D4 oraz lakierów poliuretanowych, czy najtwardszych, poliuretanowo-ceramicznych, najnowszej generacji.

Oferujemy drewno dębowe na schody w trzech klasach: klasa naturalna (drewno bezsęczne ze zróżnicowanym usłojeniem), klasa rustykalna (drewno sęczne) oraz dąb prosto słoisty (z przewagą słoi prostych).

Polecamy także drewno jesionowe na schody w dwóch klasach: jesion naturalny – kolorowy (bezsęczny, zróżnicowany kolorystycznie) oraz jasny jesion (jesion selekcjonowany).

Na życzenie Klienta barwimy drewno w szerokiej palecie kolorów (system bejc Sopur), lub olejów barwiących Lios.

Wykonujemy także schody z gatunków egzotycznych w tym: merbau, jatoba, sapeli, doussie, wenge, orzech amerykański i inne.

Dywanowe schody samonośne wykonujemy w grubości stopni i podstopni około 80 mm.

Przy schodach na betonie stosujemy w standardzie grubość stopni: 30, 37, lub 40 mm.

Posiadamy bogate doświadczenie w produkcji i montażu podłóg drewnianych. Oferujemy także klejone podłogi drewniane na ogrzewania podłogowe.

Zapraszamy Państwa do współpracy

Wojciech Papis, Piotr Papis